Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Salaten Tüncina Duası

Salaten Tüncina Duası

Mahmud Sami Ramazanoğlu Hazretleri’nin, Dualar ve Zikirler eserinde “Safer Ayında Okunacak Dualar” başlığı altında geçen Salaten Tüncina duasının Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı.

Safer ayında okunması tavsiye edilen Salaten Tüncina (Salat-ı Münciye), Peygamber (s.a.v.) Efendimiz’e salat-u selam getirerek, Allah’tan niyazda bulunma duasıdır.

Bu salâvat-ı şerifenin büyük önemi ve sevabı vardır. Sürekli bu salavata devam edenin belalardan emin, gelecek musibetlere perde, arzularının kolay, rızkının da bereketli olacağı ümit edilir.

Salaten Tüncina Duası Arapça:

Salaten Tüncina Duası Türkçe Okunuşu:

“Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat.”

Salaten Tüncina Duası Anlamı:

“Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ’ya salât eyle. Öyle bir salât ki; o salât vesîlesiyle bizi bütün korku ve âfetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesîlesiyle bizi, hayâtta ve ölümden sonra bütün hayırların en son noktasına ulaştır.”

Bu duâlarda, “Beni ve efrâd-ı ailemi ve bilcümle mü’minleri yer ve gök afatlarından ve cemî’ belâlardan muhafaza buyur ya Rabbi!” diye duâ edilecektir.

Kaynak: Mahmud Sami Ramazanoğlu, Dualar ve Zikirler, Erkam Yayınları

SALATEN TÜNCİNA DUASI DİNLE

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ