Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Survıvor izlemek günah mı

Survıvor izlemek günah mı

Uygunsuz programlar izlemek günah mıdır? Survıvor izlemek günah mı? Tv izlemek günah mı? Televizyon izlemek günah mı? Açık giyinen dizeleri izlemek günah mı?

Dinimiz İslam, güzel ahlak dinidir. Nitekim bir hadisinde Hz Peygamberimiz ” ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” buyuruyor. Maalesef ki günümüzde ülkemizde yayınlanan dizilerin büyük bir kısmı toplumun yapısını bozmaya yönelik dizilerdir. Ülkemizdeki söz konusu dizilerde içki kumar zina gibi İslam’da haram ve yasak olan davranışlar maalesef meşru gösterilmektedir. Buda toplumun fesada uğramasına bozulmasına, İslam dininin değerleriyle ters düşen bir davranışa dönüşmektedir.

Bununla birlikte toplumda aile yapısını etkileyen ve aile yapısına ters düşen davranışlar sergilenmektedir. Survivor gibi kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programının günümüz dizilerinden pek farkı olmamakla beraber çoğu diziden de daha beterdir  . Dinimize alakası olmayan bu ve benzer yayınların izlenmesi haramdır . Teknoloji illete birçok işimizde kolaylık sağladığı gibi , bizden birçok şeyde almıştır .

Survıvor izlemek günah mı

Survıvor izlemek günah mı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ