Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

7 küp şekere okunan dua

7 küp şekere okunan dua

Soru: Bir yakınım 7 küp şekere okunan dua ile erkek arkadaşını kendine bağladığını söylüyor. Hangi duayı okuduğunu söylemedi. 7 küp şekere okunan dua hangisidir ? Şekeri okuyup bırakacak mıyız, kendimiz mi yiyeceğiz veya sevdiğimize mi yedireceğiz ? Ayrıca kaç kere ve ne zaman okumam lazım, bilgi verir misiniz ?

Cevap: Birini kendine aşık etmek için denenebilecek çok farklı yöntemler vardır. Bazen kadınlar sevdiğine karşılık vermeyen bir erkek için ısrarcı olabiliyor ve pick me girl pozisyonuna düşebiliyorlar.

Sevdiğinden kolay vazgeçmemek elbette takdir edilesi bir davranıştır fakat her şeyin olması gereken bir usulü de vardır.

Kültürümüzde kadınların biraz geride durup erkeklerin onları talep etmesi esastır. Fakat ya erkeğin ilgisi yetersiz ise veya başkalarında ise ?

Bu takdirde uzaktan aşık etme duaları devreye girmektedir. Kullarını seven rabbimiz Vedud ismiyle bilinir. Vedud ismi kullarını çok seven, kulları tarafından da çok sevilen demektir.

“Dua edin ki icabet edeyim” buyuran Rabbimizden günah olmayan her şeyi talep edebiliriz. Bu bir ibadettir. Bir kadının erkeği arzulaması ve onun da kendini talep etmesini istemesi kadar doğal bir şey yoktur.

Kültürümüzde kadınların üstüne düşer tarzda erkeğe yapışmaları hoş karşılanmadığı için sevdiği erkek kendisini sevsin, aşık olsun diye Allah’a dua eden çok sayıda kadın vardır. Şüphesiz Allah’a yalvarmak, erkeğe sırnaşmaktan daha hoş ve makbul bir yöntemdir.

Evlilik yoluna girmek isteyen ve sevdiği erkeğin kendisine muhabbet ile yaklaşmasını, aralarının sıcak olmasını isteyen kadınların okuyacağı bazı dualar vardır. Bunlardan biri de 7 küp şekere okunan duadır.

Kuran ve hadislerde 7 küp şekere okunan dua hakkında bilgi verilmemiştir fakat dinimizde insanlar dua ederken günaha girmemek koşuluyla diğer dinlere göre daha esnek koşullara sahiptirler.

7 küp şekere okunan dua eski kitaplarda yazılı olan bir dua da değildir. Fakat eskiden güngörmüş, bilgili insanlar iki insanın aralarını yapmak için tatlı bir gıdaya (örneğin, muhallebi veya sütlaç) bazı dua ve sureleri okumak suretiyle muhabbeti artırmayı isterlermiş.

7 küp şekere dua okumak kesinlikle büyü değildir. Bunun için üfürükçü hocaları aracı kılmanıza gerek yoktur. Bunun için tek yapmanız gereken şey 7 adet küp şekere dua okuyup kendiniz yemeniz, sevdiğinize yedirmenizdir.

Eğer sevdiğinize yedirme imkanınız yok ise sadece siz okuyup yeseniz de kafi olacaktır.

7 küp şekere okunan dua

7 küp şekere okunan dua, 7 adet fatiha suresi ve 3 adet ihlas suresidir. Her gün sabah evden çıkmadan önce bu sureleri okuyup 7 adet küp şeker üzerine üfleyiniz ve afiyetle yiyiniz.

Eğer sevdiğinize bu küp şekerleri yedirme imkanınız var ise sevdiğinize yediriniz.

Bunu her gün yapınız.

7 küp şekere okunan dua özellikle evli ve arası soğuk olan çiftleri ısındırmak için etkili bir duadır. Boş kaldığınız zamanlarda ise Allah’ın Vedud ismini bolca tekrarlayınız.

Bu dönemde günahlarınızdan arınmaya çalışınız, tövbe ediniz. İnsanlara yardım ediniz, merhamet ediniz ve sadaka veriniz ki Allah’ın yardımı sizlere çabucak ulaşsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ