Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Uzaktan aşık etme duası denenmiş

Uzaktan aşık etme duası denenmiş

Sizden çok uzakta olan birini dua yoluyla etkileme şansınız bulunmaktadır. Gücün sahibi Allah’tır. Allah dilerse birbirleri arasında mesafe olan iki gönlü bir araya getirebilir.

Peki nasıl mümkün oluyor ? Uzaktan uzağa iki insanın kalbi nasıl etkileşime girebiliyor ?

Yaşadığımız cismani alem mevcut alemin milyarda biri bile değildir. İnsanoğlu 5 duyu organlarıyla ve kullandığı cihazlar ile ancak cismani alem hakkında tespitler yapabilmekte ve fizik kanunları ortaya çıkarmaktadır.

Manevi veya metafizik olarak tanımlanan alemi ise neredeyse hiç bilmiyoruz. Bedenlerimiz cismani alemde bulunurken ruhlarımız metafizik boyutta bulunmakta ve başka ruhlar ile etkileşim halinde bulunmaktadırlar.

Bazen hiç tanımadığınız biri ile karşılaştığınızda önceden tanıyor zannetmeniz, ona çabuk ısınmanız ya da bebeğin kan bağı olan kişilerin kucağına gidince huzurlu, yabancıların kucağında huzursuz olması (kan çekmesi olarak tabir edilir) gibi hadiseler ruhların manevi boyutta etkileşim halinde olduğunun delillerindendir.

Hala tam olarak açıklanamamış aşık olma hali de başka bir delildir. Milyonlarca kişi içinde çok daha albenili, yakışıklı, cazibeli kişiler var iken iki kişi birbirine deli gibi aşık oluyor. Bunun açıklaması fizik kanunları ile yapılamamaktadır.

Uzaktan aşık etme duası denenmiş

Allah’a dua ederek beden olarak sizden uzak birine gönül aleminde yakınlaşabilir, onu kendinize çekebilirsiniz. Evreni, canlı ve cansız mahlukatı idare eden Rab, bedenleri uzakta olan iki ruhu manevi alemde birbirine yaklaştırma gücüne de sahiptir.

Hani bazen tam birini telefonla arayacakken o sizi arar ya ! Bu tür durumlarda farklı şehirlerde olsanız bile ruhlarınız birbiriyle temas halindedir.

Uzaktan aşık etme duası ile Rabbimizden sevdiğimiz kişinin gönlünü bize ısındırmak istiyoruz. Rabbimiz dilerse bizim isteğimiz olacaktır.

Dua ederken uyduruk dualar ile değil de Kuran ve Hadisler yolu ile bizlere öğretilen duaları tercih etmekte yarar var. Nasıl dua edeceğimiz Kuran ve sünnette mevcut. Bunun dışında yol aramak, yoldan çıkmaktır.

Birinin kendine aşık olmasını istemek ise ne günahtır, ne büyüdür. Eğer büyü yoluna girersek günaha gireriz. Dua etmek ise sevaptır.

Denenmiş dua kavramını izah etmek gerekmektedir. Birisi size “Ben yaptım oldu” derse dünyevi meselelerde itibar edebilirsiniz fakat dini meselelerde uyduruk duaları “falanca kişi okumuş da sonuç almış” diyerek sizlere yutturulmasına izin vermeyiniz.

Kuran ve sünnette yer almayan duaları dua olarak tercih etmemek gerekir. Çünkü nasıl ve hangi sözlerle dua edileceği bizlere kitap ve peygamber yolu ile gelmiştir, gayrısına itibar etmemek gerekir.

Dolayısıyla “denenmiş” dua denince Peygamberimizin okuduğu dualar akla gelmelidir.

Uzaktan aşık etme duası denenmiş

Hz. Muhammed (S.A.V) bir gün şöyle buyurdu:

“’Sizlerden biri akşam sabah Allah’ın (C.C) indinde, mükafatları yazılamayacak kadar büyük sevapları olmasını ister mi?

Cevap olarak “Bu nasıl olur?” diye sordular.

Hz. Muhammed (S.A.V) buyurdu ki ‘Akşam ve sabah bu duayı okuduktan sonra bir mühür ile mühürlenir ve arşın altına koyulur. Kıyamet gününde de rahman indinde ahdi olan nerededir? diye münadi çağırır.

O kimseler cennete gitsinler diye buyurulur. Bu duayı okuyan kişilere verilerek olan mükafatı insanlar kitap olsalar, ağaçlar kalem olsa sevabını yazamazlar. Bu duanın mükafatı Allah Teala (C.C) tarafından kıyamet günü kullara verilecektir.

Duanın Arapça okunuşu aşağıdaki şekildedir:

Allahumme fatıras semavati vel ardı alimel gaybı ves şehadeti, inni a hedü ileyke bi enni eşhedü enla ilahe illa ente vahdeke la şerike lek. Ve enne muhammeden ab düke ve resuluke ve inneke tekilni ila nefsi tükarribni min eş şerri ve tubaidni minel hayrı ve inni la esigu illa bi rahmetike fecal li ahden tufinihi yev mel kıyameh. İnneke la tuhliful miad.

Anlamı ise şudur:

Ey yeri yaratan, gayb ve şahadet alemlerini bilen Allahım! Ey Allahım! Dünya hayatında senden başka hiçbir ilah olmadığını biliyorum. Sen teksin ve ortağın da yoktur. Muhammed S.A.V senin kulun ve Resulündür. Beni, hiçbir zaman nefsimle bırakma Allahım! Eğer beni nefsime bırakırsan şerre yaklaşırım ve hayırdan da uzaklaşırım. Ben hiçbir şeyime güvenmem. Ancak senin rahmetine güvenirim. Seninle ahdediyorum! Şüphesizdir ki sen vaadlerinden dönmezsin.

Bu duayı abdestli şekilde okuduktan sonra o kişinin size aşık olması için dua edeceksiniz. Allah dilerse, sizin de dileğiniz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ