Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Hemen para getiren dua 41 defa

Hemen para getiren dua 41 defa

Bir dua var, bu duayı 41 kere okuduğunuzda rızık kotanız artıyor ve tabiri caizse paralar size akmaya başlıyor. Hemen para getiren dua olarak bilinen bu duayı yaparken yerine getirilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

İnsanların nefes sayıları ve rızıkları ezelde Allah (cc) tarafından takdir edilmiştir. Hiç kimse istihkakından fazla olarak ne bir fazla nefes alabilir ne de ekstra bir yudum içebilir.

Bununla birlikte Allah (cc) kullarının nasıl bir hayat yaşayacağını, salih veya fasık olma durumlarını ve rızık için dua edip etmeyeceklerini sonsuz ilmiyle önceden bilmektedir.

Dolayısıyla kendinden rızık isteyeceğini bildiği kula dilerse bol rızık vermekte ve bunu o kişinin kaderine yazmış bulunmaktadır. Dolayısıyla bizler hemen para getiren dua ile rızık kotamızı değiştirmiş olmuyoruz, aslında gerçekleştirmiş oluyoruz.

Hemen para getiren dua 41 defa

Neden 41 defa diye soranlar olacaktır. Bir duanın 41 kere okunması talepteki azim ve kararlılığı göstermektedir. Allah kullarının istediği her dileği yerine getirme gücüne sahiptir.

Eğer imtihan sırrı bozulmasaydı 41 kere hemen para getiren dua okuyan kişilere direk gökten para yağması durumu bile söz konusu olabilirdi.

Bizler bu dünyaya imtihan edilmek üzere gönderildik. İmtihan sistemini bozacak mucizeler olursa bu imtihanın anlamı kalmamaktadır.

Mesela hemen para getiren dua okuyana direk olarak bir çuval para gelse herkes Allah’ın varlığından emin olur, inanan-inanmayan ayrımı kalmaz idi.

41 defa hemen para getiren dua okuyunca gökten para ineceğini, piyangodan para çıkacağını veya yolda tomarla para bulacağınızı düşünmeyiniz. Fakat rızık kapıları Allah dilerse genişleyecek ve karşınıza fırsatlar çıkmak suretiyle daha kolay ve bol para kazanma imkanına sahip olacaksınız.

Yapılan duaların yansımalarının hızlı olması için örneğin istenen maddi taleplere acil ve hızlı bir şekilde kavuşmak isteniliyor ise duada Allah’ın isimlerini zikretmek gerekmektedir.

Aşağıda yer alan hemen para getiren dua içerisinde Allah’ın (cc) Gani , Hamid, Mubdi, Muid, Rahim, Vedud isimleri yer almaktadır. Duaya Allah’ın bu isimlerini zikrederek başlıyoruz.

Hemen para getiren dua 41 defa

Duanın kabul olması için dua içeriğini iyi kavramak ve bize düşen bazı görevleri yerine getirmeyi taahhüt etmek gerekmektedir.

Gani: Gani kelimesinin anlamı, zengin, varlıklı demek olup Allah’ın ismi olarak kullanıldığında Allah’ın sonsuz imkanlara sahip olduğunu ifade eder. Dua ederken malın, mülkün asıl sahibinin Allah olduğunun şuurunda olmak ve Allah’ın imkanlarının sınırsız olduğuna inanmak gerekmektedir.

Hamid: Hamd edilen demektir. Gelen paralar için Allah’a şükrümüzü eda etmeliyiz. Nimetin asıl sahibinin Allah olduğunun şuurunda olmalı ve ona hamd etmeliyiz.

Mubdi: Yoktan var eden, icat eden anlamındadır. Allah’ın bize para getirecek vesileleri icat edebileceğinin şuurunda olmalıyız.

Muid: Can veren, verdiği canı da alacak olan manasınadır. Paraya kavuştuktan sonra hayatın sonlu olduğunu ve yaşadığımız hayatın hesabını vereceğimizi unutmamalıyız. Paraya kavuştuktan sonra dünyaya kazık çakacakmış gibi dünya malı hırsına girmemeliyiz.

Rahim: Bağışlayıcı, merhamet eden manasına gelmektedir. Allah’ın merhameti nedeniyle bizlere hak etmesek dahi nimetler verdiğinin şuurunda olmalıyız.

Vedud: Kullarını çok seven ve kulları tarafından da çok sevilen manasına gelmektedir. Hemen para getiren dua yı okurken bunun şuurunda olmak gerekmektedir.

Hemen para getiren dua aşağıdadır:

Hemen para getiren dua 41 defa

Okunuşu: Allahumme ya ganiyyu, ya hamidu, ya mubdiu, ya muidu, ya rahimu, ya vedud. Eğisni bi helalike an haramike bitaatike an masiyetike vebi fadlike ammen sivake.

Hemen para getiren dua 41 defa

Türkçe anlamı: Allahın sen ganisin, hamidsin, mubdisin, muidsin, rahimsin, vedudsun. Helalin ile beni haramdan uzaklaştır, buyruklarına itaat ettirmek suretiyle günah yollardan beni uzaklaştır. Fazlu keremin ile senden gayrısını bana unuttur.

 

Hemen para getiren duayı namazların arkasından 41 kere okuyunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ