Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Nasa İstanbul Boğazı’ndaki Renk Değişimini Açıkladı

Nasa İstanbul Boğazı’ndaki Renk Değişimini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Boğazı’nın turkuaz rengine bürünmesi dikkat çekmişti. Oluşan manzara birçok kişinin hoşuna gitse de sebebi bir türlü anlaşılamamıştı. Konuyla alakalı NASA’dan bir açıklama geldi.

İstanbul Boğazı’nın renginin turkuaza bürünmesiyle oluşan manzara vatandaşları adeta mest ederken, eşsiz güzellik havadan görüntülenmişti. Bu renk değişiminin nedenine dair açıklama Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nden (NASA) geldi.

NTV’nin haberine göre, NASA’nin Aqua uydusu tarafından çekilen fotoğraf kurumun internet sitesinde yayınlandı. Fotoğrafın altındaki yorumda Karadeniz’deki turkuaz rengin, planktonlar nedeniyle oluştuğu belirtildi.

Planktonların deniz yaşamına zarar vermediği vurgulanırken, renk değişiminin geçtiğimiz yıllardakilerle aynı dönemde yaşandığına dikkat çekildi.

PLANKTON NEDİR?

Plankton, suda bulunan, hareket yeteneği akıntıya bağımlı olan canlılara verilen genel isimdir. Genellikle mikroskobik boyutta ve tek hücreli oldukları varsayılsa da, denizanaları veya kopmuş yosunlar da okyanusbilimciler tarafından plankton olarak tanımlanır.

Kaynak: yenisafak.com

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ