Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Naçizane Ne Demek?

Naçizane Ne Demek?

Nâçizâne: Nâçiz olana yakışır tarzda, değersizce anlamlarına gelmektedir.

NAÇİZANE KELİMESİNE ÖRNEK CÜMLELER

İşte biz de bu nâçizâne eserimizde, Peygamber Efendimiz’in başta gelen sünnet-i seniyyelerinden biri olan “tefekkür ve tahassüs”ün ehemmiyeti, faydaları ve nasıl gerçekleştirilmesi lâzım geldiği husûsu üzerinde durmaya çalışacağız.

*****

Biz de bu nâçizâne eserimizde; kâinat, insan ve Kur’ân’daki sır, hikmet ve hakîkatlerden, zamanımızın ilmî tespitlerinden de istifâde ederek bir nebze aktarmaya gayret ettik.

*****

Altınoluk mecmuamızda “Hak Dostlarından Hikmetler” üst başlığıyla yayınlanan yazılarımızın “İmâm-ı Rabbânî” kısmını teşkil eden bu nâçizâne kitapçıkta, biz de Hak dostlarının gönül âlemlerindeki hikmetler dergâhına bir tefekkür ziyaretinde bulunmayı arzu ettik.

*****

İşte bu eser, dehâ çapında zekî olsalar bile, ancak ilim, irfan ve tecrübe ile elde edilebilen bazı nasihatleri dinleme ihtiyacındaki gençlerimize nâçizâne bir yardımda bulunmak gâyesiyle kaleme alınmıştır.

*****

Şu da bir gerçektir ki, bütün eserler gibi elinizdeki bu nâçizâne eserimiz de, ihtivâ ettiği hakîkatler gönüllerde hayat bulabildiği ölçüde maksadına ulaşmış olacaktır. Bu hususta da Rabbimizin lutf u inâyetine sığınırız.

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ