Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua

Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua

Soru: Oğlum Adana’da askerlik yapıyor. İlk defa il dışına askerlik nedeniyle çıktı. Yaşı itibariyle dünyada olanlardan haberi yok. Geçen telefonda bana evlenmek istediğini söyledi. Orada kafede tanıştığı bir kız ile evlenmek istiyormuş.

Oğlumun daha evvelden kız arkadaşı olmadı ve muhtemelen onu söğüşleyecek birinin tuzağına düştü. Orada asker gençleri hoş vakit geçirtip para söğüşleyen kızlar varmış.

Kıza evlenince 8 bilezik takarım demiş. Kız da illa evlenelim diye tutturmuş. Oğlan 8 bilezik göndermezsen kendimi vururum diyor. Çarşı izninde nikah kıyacaklarmış.

Yakınımda olsa konuşur ikna ederim ama telefonda çok zor. Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek, hele de hormonları kabarmış, eline ilk defa kadın birini ikna etmek çok zor.

Zannımca bunlar çete gibi bir şeyler, 8 bilezikle falan yetinmezler. Uzaktaki oğlumu kızdan uzaklaşmaya ikna etmek için dua önerisi istiyorum.

Cevap: Eğer kız bir çetenin üyesiyse ki muhtemelen öyledir, uzaktan dua etmeyle yetinmeyin, Adana’ya gidip komutanıyla görüşün bence.

Askerlik dönemindeki erkeklerde içinde bulunulan koşullar nedeniyle mantıksız şeyleri mantıklı zannedebilmektedirler. Bir erkeğin ilk aşkı aynı zamanda onun üzerinde en tesirli olan kişidir. Eğer ayrılırlarsa oğlunuz kendine zarar da verebilir.

Biraz uyutma siyaseti izlemenizde fayda var. Onun yanındaymış gibi davranmanız ve onu karşınıza almamanız önemlidir.

Eğer birkaç hafta çarşı iznine çıkmaz ise bakış açısı değişebilir. Bu dönemdeki gençlerin düşünceleri eğer ona karşı çıkan olmaz ise farklı yönlere daha kolay kayabilmektedir.

Bu süreçte Allah’ın isimlerinden olan Vedud ismini çokça anmanız faydalı olur. Siz nasıl ki evladınızı seviyorsunuz, sizi yaratan Allah sizi daha çok seviyor. Bu sebeple Vedud duası ile niyaz edersiniz uzaktaki oğlunuzu ikna ederken manevi bir yardım alabilirsiniz.

Vedud isminin anlamı yarattığı kullarını tahmin edilemeyecek kadar seven ve düşkün olan, aynı zamanda kullarınca çok sevilen ilah demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ