Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Sevdiğin erkeğin araması için resmine okunacak dua

Sevdiğin erkeğin araması için resmine okunacak dua

Bir kadının, bir erkeğin üzerine fazla düşmesi, onu sık arayıp sorması hoş bir durum değildir. Hem geleneklerimiz hem de doğanın kanunları gereği erkek dişinin peşinde koşar.

Ama bazen erkeğin ilgisi zayıf kalabiliyor. Çok üzerine gidilince de bunalıp daha da uzaklaşabiliyor veya kadın ilgisini yoğun bir şekilde belli ettiği zaman erkeğin gözünde değerini ucuzlatıyor.

Bu sebeple kadınların kendini biraz geri çekip erkeğin onu arayıp sorması lazımdır. Peki erkek kadına karşı çok ilgili değil ise ne olacak ?

Bu konuda resme bakarak dua okumayı tavsiye edenler bulunmaktadır. Erkeğin vesikalık resmine bir dua okunup üfleniyor ve bu birkaç gün devamlı olarak yapılıyor.

Din alimlerine bu konuda bir dua tavsiyesi istenildiği zaman aşağıda yer alan duanın okunması tavsiye edilmektedir.

Sevdiğin erkeğin araması için resmine okunacak dua

Sevdiğin erkeğin araması için Bakara suresinin 165. ayetinin okunması tavsiye edilmektedir.

Sevdiğin erkeğin araması için resmine okunacak dua

Okunuşu:

Vemine-nnâsi men yetteḣiżu min dûni(A)llâhi endâden yuhibbûnehum kehubbi(A)llâh(i) velleżîne âmenû eşeddu hubben li(A)llâh(i) velev yera-lleżîne zalemû iż yeravne-l’ażâbe enne-lkuvvete li(A)llâhi cemî’an veenna(A)llâhe şedîdu-l’ażâb(i)

Anlamı:

İnsanlar arasında Allah’ı bırakıp da O’na ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler. Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi!

Bu ayette Allah’a ortak koşanlar, makam, para, tağut veya başka mahlukatı Allah’ı sever gibi gibi sevenler kınanmaktadır.

İnsanlar birbirlerini severler, aşık olurlar, bunlar insanın yaratılış özelliklerinde vardır. Bununla birlikte bir erkeğe aşırı tutku ile bağlanmak, uğruna helal-haram demeden her şeyi yapmayı göze alacak derecede saplantılı  olmak dinen uygun değildir.

Her durumda olduğu gibi gönül ilişkilerinde de itidalli olmak ve hayırlısı ne ise onu istemek gerekmektedir. Yaşam bir mücadeledir ve istediğini elde etmek için çaba göstermek gerekmektedir.

Eğer birini seviyorsanız ve onun da sizi sevmesini istiyor ve hatta size bağlanmasını istiyorsanız bu konuda dua etmenizde bir sakınca yoktur. Fakat hiç kimseyi Allah’a denk bir sevgi ile sevmemeniz gerekmektedir. Bu ayet bize bunu anlatmaktadır.

Sevdiğin erkeğin araması için resmine yukarıda yer alan duayı okuduktan sonra hayırlı ise o kişinin size aşık olması, araması, özlemesi, yanınıza gelmesi ve bağlanması için dua edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ