Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Cote d’or çikolata helal mi ?

Cote d’or çikolata helal mi ?

Cote d’or bir Belçika çikolatasıdır. Belçika haricinde Fransa gibi Avrupa Birliği ülkelerinde bu çikolatayı kolay bir şekilde ve fiyat/performans açısından gayet uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

Cote d’or çikolata dünyanın sayılı çikolata-atıştırmalık ürünleri üreticisi Mondelez şirketine ait bir firmadır. Mondelez firması hazır gıda sektöründe tekel sayılabilecek firmalardan birisidir. Temizlik sektöründe Unilever ne ise atıştırmalık hazır gıda sektöründe Mondelez odur.

ABD merkezli Mondelez firması Milka ve Toblerone gibi tanınmış bir çok markanın sahibi bir firma olup her kesime ve her yelpazeye çikolata üretmektedir.

Helal isteyene helal, helal olmasın diyene de alkol içerikli çikolatalar üretmektedirler.

Cote d’or çikolata içindekiler:

Kakao kitlesi, şeker, kakao yağı, yüksek oranda yağı alınmış kakao tozu, konsantre tereyağı, emülgatör (soya lesitini), doğal vanilya aroması, yağsız süt tozu. Kakao: 70 96 minimum. Fındık içerebilir.

Yukarıdaki içerik Cote d’or çikolatanın sade olanına aittir. Cote d’or çikolatanın başka çeşitleri de bulunmakta olup onların içerikleri bundan farklıdır.

 Cote d’or çikolata helal mi ?

Yukarıda içeriği verilen Cote d’or çikolata helaldir, çünkü haram sayılan bir madde barındırmamaktadır. Bununla birlikte Cote d’or çikolatanın diğer çeşitlerinin içeriklerine bakmadan helal mi yoksa haram mı bir şey söylemek mümkün değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ