Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Callebaut çikolata helal mi ?

Callebaut çikolata helal mi ?

Dinimize göre helal kazanmak kadar kazandığını helal yerlere sarf etmek ve helal gıdalarla beslenmek önemlidir. Günümüzde hazır gıdaların muhteviyatına çok sayıda katkı maddeleri eklenmekte ve bu yüzden tüketmeden önce ön araştırma yapmak gerekmektedir.

Callebaut çikolata, Belçika menşeili ve kaliteli bir çikolata markasıdır. Ürünlerinde zengin ve kaliteli kakao kullanmakta ve çeşitli kesimlere hitap etmektedir.

Yabancı kaynaklı olması nedeniyle Callebaut çikolatanın helal olup olmadığından şüphe duyulmakta Ayrupa’dan gelen misafirlerin getirdikleri Callebaut çikolataları yemeden önce bir helal-haram araştırması yapmaktadır.

Callebaut çikolata helal mi ?

Belçika değişik din ve milletlere mensup insanların ve değişik gıda tercihlerine sahip kişilerin bir arada bulundukları bir yer ve buradaki kişiler tüketeceği gıdayı önceden sıkı sıkıya araştırmaktadırlar.

Callebaut çikolatanın kalitesine diyecek söz yok ama neticede yabancı menşeili olduğu için bir miktar tedirginlik yaratmaktadır.

Finest Belgian Chocolate sloganıyla hareket eden Callebaut çikolata tüketicilere en iyi çikolata ürününü sunmayı vadettiği gibi farklı tercihleri olan müşterilerini de memnun etmeye çalışmaktadır.

Örneğin Müslümanlar alkol ve domuz yağı konusunda hassasiyetleri bulunmakta, Yahudiler koşer şartı aramakta, bazı müşteriler ürünün organik olmasını, bazıları ise vegan olmasını tercih etmektedir.

Bu müşteri gruplarını memnun edememek, kaliteli ürün üreten bir firma için para kaybı demektir. Bu sebeple Callebaut çikolata firması ürünleri için gerekli sertifikaları almış ve helal isteyene helal, vegan isteyene vegan, Yahudilere ayrı, organik isteyenlere ayrı ürünler üretmektedir.

Callebaut çikolatanın Helal sertifikalı ürünleri bulunmaktadır. Dinen helal sayılan çikolata yemek isteyenler Helal logosu olan Callebaut çikolatalardan satın almalıdırlar.

Öte yandan Callebaut çikolatanın alkol içerikli ürünleri de vardır. Bu nedenle ürün üzerinde Helal logosu yok ise satın alınmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ