Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Saç beyazlaması neden olur? Saç beyazlaması nasıl önlenir? İşte saç beyazlamasına bitkisel çözüm… 

Bu doğal karışımla sizi rahatsız eden beyaz saçlar sorun olmaktan çıkacak.

Saçların beyazlaması sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmiyor. Ancak özellikle kadınlar, beyazlayan saçları yaşlanma belirtisi olarak gördüğünden bundan pek hoşlanmıyor. Beyazlayan saçları kapatmak için de kimyasal ürünlere maruz kalıyor. Artık buna gerek yok çünkü beyaz saçları problem olmaktan çıkaracak sağlıklı bir yöntem bulunuyor. Bu doğal karışımla beyaz saçlar sorun olmaktan çıkacak.

KİNİN VE BİBERİYE KARIŞIMI

Kinin ve biberiye 20’lerin sonu veya 30’lu yaşların başında kullanıldığında erken beyazlayan saça neden olan melanin kaybını önlüyor. Saçı uzun süre pigmentli tutmayı sağlıyor.

Malzemeleri:

– 3 çorba kaşığı kinin yaprağı (30g)

– 3 çorba kaşığı biberiye (30gr)

– 2 bardak su (500g)

Hazırlanışı:

Suyu kaynattıktan sonra kinini ekleyin. Isıyı düşürün ve 10 dakika pişmeye bırakın. Biberiye ekledikten sonra ocağı kapatın ve 20 dakika kapağı kapalı bekletin. Soğumasını bekledikten sonra sıvıyı süzün ve bir kapta saklayabilirsiniz. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra son durulamada karışımı uygulayın. Durulamadan saçınızda bırakın. Karışımı haftada üç kez kullanın.

Not: Melanin, normalde deride, saçlarda, göz zarlarında, beynin bazı bölgelerinde, melanik denen bazı urlarda bulunan ve tirozin’in yükselmesiyle oluşan koyu renkli biyolojik pigment.

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ