Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Huzem 2021 – 2022 Dönemi Kayıtları Uzatıldı

Huzem 2021 – 2022 Dönemi Kayıtları Uzatıldı

2021-2022 güz dönemi kayıtları sona ermiştir. Bahar dönemi kayıtları 01 Ocak 2022 tarihinde açılacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız…

Gsm ve Whatsapp: 0534 083 51 22

“Uzaktan İslami İlimler” eğitimi veren HUZEM (Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi) 2020-2021 güz dönemi programına “İslami İlimler” öğrenmek isteyen herkes kaydolabilir. Alanında uzman hocaların ders verdiği programda “Giriş ve İkinci Seviye” dersler bulunarak iki farklı seçeneği mevcut. Her bir seviye için tek ders, dönemlik (6 ders) ve senelik (12 ders) olarak kayıt yaptırmak mümkün.

  • HUZEM NEDİR?

Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM), internet üzerinden sanal sınıflar ortamında İslâmi İlimler eğitimi veren bir öğretim sistemidir. İslami ilimler konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve fiziki olarak bir imkân bulamamış kişilere ilâhiyat eğitimi veren HUZEM, “Giriş Seviyesi” ve “İkinci Seviye” olmak üzere, iki seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 2 dönem yani 1 öğretim yılı sürmektedir. Her bir seviye, 14 hafta güz dönemi ve 14 hafta bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 hafta ve 2 dönem sürmektedir.

  • GİRİŞ SEVİYESİ: Yeni kayıt yaptıran ve konuları başlıgınç seviyesinde öğrenmek isteyen herkes bu seviyeye başvurabilir.
  • İKİNCİ SEVİYE: Giriş Seviyesi’ni bitirenler ve konuları daha kapsalı öğrenmek isteyenler ikinci seviyeye kayıt yaptırabilir. Giriş Seviyesinin devamı olmayıp mecburi değildir. Giriş seviyesinden farkı giriş seviyesine ek olarak konuların detaylı olarak işlenmesidir.

Genellikle akşam saatlerinde olan dersler, sanal sınıf ortamında ve canlı olarak yapılmaktadır. Canlı olarak dersi izleme imkanı bulamayanlar ise, sisteme kaydedilen bu dersleri, daha sonra tekrar izleyebilmektedir.

HUZEM’İN HEDEFİ NEDİR?

İslâmi İlimler eğitimi veren bu programla ihtiyaç hisseden kişilerin temel İslami ilimlerde belirli bir düzeye ulaşabilmeleri hedeflenmektedir. Bu çerçevede; öğrencilerin öncelikle sağlam bir Ehl-i Sünnet itikadı sahibi olmasına ve İslami bilinç kazanmasına yönelik eğitimler verilmektedir. İslam’ı öğrenme derdi taşıyan insanımızın; iş hayatı, yerleşim birimi, coğrafi koşullar, bedensel engel v.s. gibi yüz yüze eğitim almayı zor veya imkânsız kılan durumlardan etkilenmeksizin eğitim alabilmeleri sağlanmaktadır.

PROGRAMIN SÜRESİ VE SERTİFİKA

HUZEM, “Giriş Seviyesi” ve “İkinci Seviye” olmak üzere, iki seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 2 dönem yani 1 öğretim yılı sürmektedir. Her bir seviye, 14 hafta güz dönemi ve 14 hafta bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 hafta ve 2 dönem sürmektedir. İslâmi İlimler öğrenmek isteyen herkesin başvurabildiği HUZEM programının sonunda, sınavlardan başarıyla geçen öğrencilere HUZEM SERTİFİKASI verilmektedir.

PROGRAMDA VERİLEN EĞİTİMLER VE HOCALARI

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programının Giriş ve İkinci Seviye olmak üzere her bir seviyesinde güz dönemi 6 ve bahar dönemi 6 olmak üzere bir yılda toplam 12 ders verilmektedir.

GİRİŞ SEVİYESİ / GÜZ DÖNEMİ Ders Hocası KUR’AN’A GİRİŞ Prof. Ömer ÇELİK HADİS’E GİRİŞ Doç. Dr. A. Hikmet ATAN AKAİD’E  GİRİŞ Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ İLMİHAL’E GİRŞ Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK SİYER’E  GİRİŞ Öğr. Görevlisi Adem SARAÇ TASAVVUF’A GİRİŞ Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER GİRİŞ SEVİYESİ / BAHAR DÖNEMİ Ders Hocası TEFSİR’E GİRİŞ Prof. Ömer ÇELİK HADİS METİNLERİ’NE GİRİŞ Doç. Dr. A. Hikmet ATAN AKAİD’E GİRİŞ Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ İLMİHAL’E GİRİŞ Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK SİYER’E GİRİŞ Öğr. Görevlisi Adem SARAÇ TASAVVUF’A GİRİŞ Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER İKİNCİ SEVİYE / GÜZ DÖNEMİ Ders Hocası TEFSİR Prof. Ömer ÇELİK HADİS Doç. Dr. A. Hikmet ATAN AKAİD Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ İLMİHAL Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK SİYER Öğr. Görevlisi Adem SARAÇ TASAVVUF Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER İKİNCİ SEVİYE / BAHAR DÖNEMİ Ders Hocası TEFSİR Prof. Ömer ÇELİK HADİS METİNLERİ Doç. Dr. A. Hikmet ATAN AKAİD Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ İLMİHAL Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK SİYER Öğr. Görevlisi Adem SARAÇ TASAVVUF Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER

PROGRAM VE KAYIT TARİHLERİ

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programı 14 güz dönemi ve 14 bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 haftayı kapsayan iki eğitim döneminden oluşmaktadır.

Güz Dönemi Kayıtları: 20 Ağustos – 04 Ekim 2021Bahar Dönemi Kayıtları: 01 Ocak 2022 – 01 Şubat 2022

Güz Dönemi Ders Takvimi: 04 Ekim 2021 – 07 Ocak 2022Bahar Dönemi Ders Takvimi: 24 Ocak 2022 – 29 Nisan 2022

PROGRAM KAYIT ÜCRETİ

Kayıt olmak isteyenler için 3 farklı seçenek mevcuttur.Her bir dönem için:

  • TEK DERS: 100 TL
  • DÖNEMLİK (6 DERS):  300 TL (Güz Dönemi)
  • SENELİK (12 DERS): 400 TL (Güz Dönemi + Bahar Dönemi Dersleri)

NASIL KAYIT OLUNUR?

Kayıt klavuzu için tıklayınız

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız….

İLETİŞİM

Bulgurlu Mahallesi Duhancı Mehmet Sokak No:36 Üsküdar / İstanbul

www.huzem.org

Tel: 0216 428 39 60 (Dahili: 292)

Gsm ve Whatsapp: 0534 083 51 22

huzemuzaktanegitim@gmail.com

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ