Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Görmeden Hafız Oldu Şimdi Hafız Yetiştiriyor

Görmeden Hafız Oldu Şimdi Hafız Yetiştiriyor

Nevşehir’de görme engelli olmasına rağmen çocukluk döneminde 3 yıllık çalışmayla hafız olan Mahmut Kemikkıran, Kur’an-ı Kerim’i öğrencilerine ezberletiyor. .

Nevşehir’de doğumundan 6 ay sonra görme kabiliyetini yitiren Mahmut Kemikkıran, dinleyerek ezberlediği Kur’an-ı Kerim’i şimdi başkalarına öğretiyor.

Ateşli havale nedeniyle görme kabiliyetini kaybeden Kemikkıran, çocukluk döneminde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi ve daha sonra kendisi gibi görme engelli hocasından aldığı derslerle hafız oldu.

Hayatını Kur’an eğitimine adayan Kemikkıran, öğrencilerine hafızlık eğitimi veriyor.

Başarısının sırrını hayatla barışık yaşamasına bağlayan Kemikkıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, azmin önünde tüm engellerin yıkıldığını dile getirdi.

5 yaşından itibaren dedesinin sesinden dinleyerek Kur’an-ı Kerim’den bazı sureleri öğrendiğini aktaran Kemikkıran, 9 yaşından itibaren de kendisi gibi görme engelli bir hafız olan hocası Ahmet Bilgiç’ten ezber dersleri almaya başladığını söyledi.

3 YILDA KUR’ÂN-I KERİM’İ EZBERLEDİM

Evine yakın bir camide 33 yıl boyunca fahri imamlık yaptığını dile getiren Kemikkıran, şöyle dedi:

“Gözlerim görmediği için dinleyerek 3 yılda Kur’an-ı Kerim’i ezberledim. Bana ayet ayet okunuyordu bende bunları tek tek ezberleyip bir sonraki sayfaya geçiyordum. Hafızlık eğitimini tamamladıktan sonra, mahallemizde bulunan camide 33 yıl boyunca fahri olarak imamlık yaptım. 2009 yılından itibaren de kendimi eğitim çalışmalarına adadım ve hafız yetiştirmeye başladım.”

Kaynak: AA

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ