Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Google Duo Zirveye Yerleşti

Google Duo Zirveye Yerleşti

Google’ın yeni görüntülü konuşma uygulaması Google Duo kısa sürede büyük ilgi gördü. Henüz bu hafta uygulama marketlerinde yayınlanan Google Duo, kısa süre içinde en çok indirilen uygulamalar arasında zirveye yerleşti. Google bu uygulamayla FaceTime ve Skype’a da rakip oldu.

Google’ın geride bıraktığımız günlerde mobil uygulama marketlerinde yayınladığı görüntülü konuşma uygulaması Google Duo bir hayli ilgi gördü. “Basit video araması” sloganıyla geliştirilen uygulama, kısa süre içinde uygulama marketlerinde zirveye oturmayı başardı.

Google Duo, Google Play’in ABD’deki mağazasında ücretsiz uygulamalar arasında zirvede yer alıyor. Tabii zirvede yer almasının önemli olduğu kadar geride bıraktığı uygulamalar da önemli. Bildiğimiz gibi son zamanların en popüler uygulamaları arasında Pokemon GO yer alıyor. Ayrıca Facebook, Messenger ve Snapchat’in de uzun zaman zirvede kaldığını biliyoruz. Lakin listeye fırtına gibi giren Google Duo hepsini geride bırakmayı başardı.

Gördüğümüz üzere Google Duo; Messenger, Pokemon GO, Facebook ve Snapchat’i geride bırakarak zirvede yer alıyor. Ayrıca 5 üzerinden 4.5 derece alarak kullanıcılar tarafından da hayli beğenildiği anlaşılıyor.

FACETİME VE SKYPE’IN YENİ RAKİBİ!

Google’ın iOS ve Android platformlarında dünya çapında yayınladığı görüntülü konuşma uygulaması Google Duo; Apple’ın FaceTime’ına ve Microsoft’un Skype’ına en büyük rakip olarak karşımıza çıkıyor.

Duo’nun en büyük avantajı platformlar arası iletişime müsaade ediyor olması. Zira FaceTime sadece Apple markalı cihazlar arasında kullanılabiliyor. Fakat Google Duo ile örneğin Galaxy S7 ile iPhone 6s arasında görüntülü konuşma yapılabiliyor.

Kaynak: Yeni Şafak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ