Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Gaziantepli Hafızlar Taç Giydi

Gaziantepli Hafızlar Taç Giydi

Gaziantep Şehitkamil Kongre Merkezi’nde 18 Mayıs 2014 Pazar günü yapılan merasimle Hoşgör Fatih Kur’ân Kursu’ndan mezun olan hâfızlara taç giydirildi.

Gaziantep Hoşgör Fatih Kur’ân Kursu’nda mezuniyet programı hâfızlık merasimi ve Soma şehitlerini anma programı bir arada düzenlendi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kurs öğreticilerinden Hâfız Ebubekir Seyhan Hoca’nın Kur’ân tilaveti ile devam etti.

Programda Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş ve Vakıf Onursal Başkanı Ahmet M. Ziylan ve Hoşgör Fatih Kur’an Kursu dernek başkanı Nihat Durur tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalar yapıldı.

SOMALİ’NİN YÜZDE 10’U HÂFIZ

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Erbaş konuşmasında yöneticileri, hâfız hocalarını ve hâfızları tebrik etti. Erbaş; “Ülkemizde hâfız sayısının 125 bini aştığını, bunların 27 bininin Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yaptığını ancak bu sayının yetersiz olduğunu ve bu sayının artması için gayret etmemiz gerektiğini söyleyerek. Somali’den örnek verdi. Ülke nüfusunun yüzde 10’unun  hâfız olduğunu, 10 milyonluk Somali nüfusunun 1 milyonunun hâfız olduğunu” söyledi.

Ayrıca Kur’ân-ı Kerimi Güzel Okuma Dünya 2.si Hâfız Mehmet Bilir ve Gaziantep Hâfızlar Dernek Başkanı Hâfız İbrahim H. Kocaoğlan tarafından Kur’ân tilaveti yapıldı.

SOMA’DA ŞEHİT OLANLARA 50 HATİM 400 YASİN

Yüzakı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hâfız Muhammed Ali Eşmeli hâfızlara ithafen şiir okudu.

Kurs öğrencilerinden oluşan Tasavvuf Musikisi Korosu tarafından katılanlara güzel bir ilahi dinletisi yapıldı.

Program, Soma’da şehit olan madenciler için Kur’ân Kursunda okunan 50 hatim ve 400 Yasin’i Şerif’in ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Hizmetleri Daire Başkanı Kurra Hâfız Yaşar Çapcı Hoca’nın duası ile taçlanan program hâfızlara hediye takdimiyle sona erdi.

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ