Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Çocuklara Fazla Oyuncak Almak Doğru mudur?

Çocuklara Fazla Oyuncak Almak Doğru mudur?

Çocuğunuza gereğinden fazla oyuncak almayın! Neden mi?

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini desteklemek için aldığımız oyuncaklar tam tersi etki yapabiliyor. Gereğinden fazla oyuncakla karşı karşıya kalan çocuklarda, oyun kalitesi düşüyor ve dikkat dağınıklığına yol açıyor.

FAZLA OYUNCAK ODAKLANMAYI ZORLAŞTIRIR 

Yapılan araştırmalar, çok fazla oyuncağın çocuklara zarar verebileceğini ortaya koydu. Yürümeye başlayan çocukların gereğinden fazla oyuncağa sahip olması, standart oyun kalitesini düşürüyor. Görece az oyuncağı olan çocukların oyun oynarken odaklanmaları daha kolay; bu yüzden de oyunlarını daha yaratıcı şekilde oynayabiliyorlar.

AZ OYUNCAĞI OLANLAR DAHA UZUN SÜRE OYNUYOR 

Araştırmayı yürüten terapistler bu durumu gözlemlemek için iki çocuk grubunu izlediler. İlk gruptaki çocuklara 4 tane oyuncak verilirken ikinci gruba 16 oyuncak verildi. Sonucunda daha az oyuncağı bulunan çocuklar, oyuncaklarıyla daha uzun süre birbirinden farklı yollarla oynadı.

OYUNCAKLARI AZAR AZAR VERİN 

Peki ama çocuğunuzun oyuncak kutusu siz bu haberi okumadan önce çoktan dolduysa? Bu durumda en iyi seçenek, oyuncakların bir kısmını kenara ayırıp bir müddet sonra eskileriyle değiştirmek olacaktır.

Kaynak: En Son Haber

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ