Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

38 Yıldır Mezar Taşını Yanında Taşıyor

38 Yıldır Mezar Taşını Yanında Taşıyor

Balıkesir’in Erdek ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Muharrem Özbinici, 38 yıl önce yaptırdığı mezar taşını yanından hiç ayırmıyor. 38 yıldır mezar taşıyla her an ölümü tefekkür eden Muharrem Özbinici’nin ilginç hikayesi…

Şoförlükten emekli olan ve 1980-2002 arasında Erdek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı yapan Muharrem Özbinici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1940’ta doğduğunu ve 55 yıl şoförlük yaptığını söyledi.

Halasının oğlunun 1978’de vefatı üzerine mezar taşı yaptırmak için gittiği mermercinin kendisine de mezar taşı yapma önerisinde bulunduğunu anlatan Özbinici, “38 yıl önce mezar taşımı yaptırdım. O günden sonra da mezar taşıyla beraber yaşamaya başladım.”

Yaptırdığı mezar taşını yanından hiç ayırmadığını dile getiren Özbinici, taşı gören vatandaşların şaşırıp kaldığını ifade etti.

“Birkaç yıl mezar taşım benimle yolculuk etti”

Özbinici, mezar taşını yazıhanede, otobüste ve evinde tuttuktan sonra mezarlığa diktiğini aktararak şunları kaydetti:

“Mezar taşımı 25 yıl Erdek’te görev yaptığım bir yolcu taşıma firmasının yazıhanesinde oturduğum koltuğun arkasında muhafaza ettim. Benim 25 kişilik küçük bir otobüsüm vardı. Bu mezar taşını otobüsteki şoför koltuğumun yanına koydum. Gönen, Bandırma, Erdek hattında yanımda bulundurdum. Arabaya binen, inen yolcular hep mezar taşını soruyordu. Birkaç yıl mezar taşım beninle yolculuk etti. Sonunda sorulara dayanamayıp evime götürdüm. Uzun bir sürede evimde yanı başımda muhafaza ettim. Şimdi de yerini hazırlatmış olduğum mezar yerime diktim. Ben mezar taşımla yaklaşık 38 senedir yaşamaktan keyif alıyorum. O beni bekliyor öleceğim diye, ben de diretiyorum ölmeyeceğim diye ama ölünce yine mezar taşımla beraber devam edeceğiz.”

Zaman zaman mezarlığa giderek kendi mezarı başında dua ettiğine işaret eden Özbinici, toprağa girmek için her an hazır olmak gerektiğini söyledi.

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ